Masaże po wcześniejszym uzgodnieniu terminu!

Masaż leczniczy

Dla kogo jest masaż leczniczy

Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim w bólach kręgosłupa spowodowanych wadami postawy, siedzącym trybem życia, zmianami zwyrodnieniowymi, jak również jego przeciążeniami.

Jest on konieczny w rehabilitacji pacjenta także w nagłych przypadkach, jak np. przy rwie kulszowej. Polecany  przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych i usztywnieniach spowodowanych m.in. przewlekłym stresem. Jest również niezbędnym elementem terapii po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach (zmniejsza wtedy ból, obrzęk, przyspiesza wchłanianie wylewów, poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek miękkich i wokół stawu oraz likwiduje przykurcze), przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien (likwiduje wysięk zapalny, zapobiega zrostom w obrębie mięśni, zapobiega ograniczeniom ruchomości w stawie) czy po uszkodzeniach nerwu obwodowego (usuwa w tym przypadku obrzęki, zapobiega przykurczom, usprawnia mięśnie podczas powrotu nerwu do sprawności). Zalecany  również osobom przewlekle leżącym w celu zapobiegnięcia powstawania przykurczów i usprawnienia krążenia krwi, które jednocześnie zmniejszy ryzyko tworzenia się, trudnych do leczenia odleżyn.

W masażu leczniczym stosujemy tradycyjne techniki masowania, takie jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie, wibracje, oklepywanie, a także inne potrzebne terapie jak terapia punktów spustowych. Każde techniki dobierane są do pacjenta tak aby polepszyć jego samopoczucie, zmniejszyć odczuwalne napięcie mięśniowe oraz pomóc w powrocie do pełnej sprawności fizycznej i psychicznej. Wykonujemy masaż leczniczy pojedynczych części ciała,: dłoni, ramion, nóg, barków, karku i głowy, jak również masaż leczniczy całych pleców, kręgosłupa lub poszczególnych jego odcinków

Image
Image
Godziny otwarcia
  • Zapraszam 6 dni w tygodniu
  • Masaże tylko po wcześniejszym zapisie i uzgodnieniu terminu
Gabinety
  • Katowice, ul Bednorza 49
  • Możliwy dojazd do Państwa domu