Masaże po wcześniejszym uzgodnieniu terminu!

Masaż stawowy centryfugalny

Dla kogo jest masaż stawowy centryfugalny

Masaż centryfugalny (stawowy) zwany jest również masażem dostawowym. To zabieg leczniczy stosowany w schorzeniach ortopedycznych i reumatycznych struktur okołostawowych (torebka stawowa, więzadła, ścięgna) oraz po urazach stawowych jak np. skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia . Podnosi temperaturę tkanek powodując przyspieszenie procesów przemiany materii, działa regeneracyjnie i przyspiesza gojenie po urazach, rozluźnia tkanki okołostawowe, przyspiesza proces wytwarzania mazi stawowej.
W masażu stawowym centryfugalnym wszystkie ruchy wykonuje się w kierunku szpary (fugi) stawowej. Zabieg składa się z dwóch etapów, które wykonujemy dopiero po ustąpieniu obrzęki i stanu zapalnego:

Etap I – przygotowawczy

Obejmuje głaskanie, rozcieranie i punktowe uciski ruchami zbieżnymi do szpary stawowej, przy użyciu wody z mydłem, czas trwania waha się od 4 do 7 minut. Celem tego etapu jest wywołanie odczynu przekrwienia samego stawu i najbliższej okolicy. Niektórzy twierdzą, że etap ten opiera się głównie na myciu stawu.

Etap II – zasadniczy

Obejmuje głaskanie i rozcieranie z użyciem preparatu o działaniu leczniczym lub rozgrzewającym (maść, krem lub żel). Czas trwania zabiegu wynosi 5-10 minut.

Opcjonalnie można rozszerzyć zabieg o różne rodzaje ćwiczeń mających na celu rozruszanie stawu we wszystkich kierunkach. Stosuje się ćwiczenia bierne, czynno-bierne, czynne lub oporowe, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu ogólnego

Image
Image
Godziny otwarcia
  • Zapraszam 6 dni w tygodniu
  • Masaże tylko po wcześniejszym zapisie i uzgodnieniu terminu
Gabinety
  • Katowice, ul Bednorza 49
  • Możliwy dojazd do Państwa domu